کنفرانس بین المللی وب پژوهی

کنفرانس بین المللی وب پژوهی توسط دانشگاه علم و فرهنگ وابسته به جهاد دانشگاهی در 26 و27 فروردین 94در تهران برگزار می شود

نمایه شدن مقالات کنفرانس در پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC)

نمایه شدن مقالات کنفرانس در پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID)

 

فابیو کریستانی استفان استب uscc About Iran and Tehran
 • اعلام مقالات منتخب کنفرانس بین المللی وب پژوهی

  اعلام مقالات منتخب کنفرانس بین المللی وب پژوهی

  به اطلاع شرکت کنندگان کنفرانس بین المللی وب پژوهی می رساند که مقالات منتخب کنفرانس بین المللی وب پژوهی اعلام شده است. برای مشاهده لیست مقالات به بخش " مقالات برتر " مراجعه نمایید.

  • ۱۳۹۴/ ارديبهشت/ ۵
 • چاپ مقالات منتخب در مجلات

  چاپ مقالات منتخب در مجلات
  به اطلاع شركت كنندگان محترم مي رساند، كار محاسبه تعيين مقالات منتخب توسط دبيرخانه در حال انجام است. به زودي اسامي مقالات منتخب براي چاپ در مجلات و روند كار اعلام خواهد شد.
  • ۱۳۹۴/ ارديبهشت/ ۱
 • سخني با شركت كنندگان محترم

  سخني با شركت كنندگان محترم

  با سلام و عرض ادب خدمت تمامي شركت كنندگان محترم كنفرانس بين المللي وب پژوهي اينك كه با ياري خدا و تلاش همكاران من در دبيرخانه كنفرانس بين المللي وب پژوهي، كنفرانس به نحو مطلوبي به پايان رسيد بر خود لازم مي دانم از مشاركت شما عزيزان و سروران گرامي تشكر و قدرداني داشته باشم. خوشبختانه فيدبك هاي دريافتي از خروجي هاي كنفرانس بسيار مثبت بوده است و بازتاب هاي گسترده اي نيز داشته است. يكي از نكات قوت كنفرانس، كيفيت در مجموع خوب ارائه مقالات پذيرفته شده بود كه حتي داوران پنل ها كه از اساتيد برجسته كشور بودند را تحت تأثير قرار داد.

   ادامه مطلب...

  • ۱۳۹۴/ ارديبهشت/ ۱
 • مراسم افتتاحیه

  مراسم افتتاحیه

  مراسم افتتاحیه اولین کنفرانس بین المللی وب پژوهی با حضور و سخنرانی جناب آقایان دکتر ایوبی رییس مرکز سیاست علمی کشور،  مهندس جهانگرد معاون وزير و رئيس سازمان فناوري اطلاعات ايران، دکتر حمیدرضا طیبی ریاست محترم جهاد دانشگاهی، دکتر علی اصغر عمیدیان رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در سالن مرحوم کاظم آشتیانی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می شود.

  • ۱۳۹۴/ فروردين/ ۲۵
 • اعلام زمان بندی ارائه های شفاهی کنفرانس وب پژوهی

  اعلام زمان بندی ارائه های شفاهی کنفرانس وب پژوهی

  به اطلاع می رساند که برنامه زمانبندی ارائه های شفاهی کنفرانس وب پژوهی از سوی دبیرخانه کنفرانس وب پژوهی اعلام شد. برای مطالعه برنامه زمان بندی به بخش زمان بندی کنفرانس مراجعه نمایید.

  • ۱۳۹۴/ فروردين/ ۲۱
 • اعلام برنامه کلی زمان بندی کنفرانس بین المللی وب پژوهی

  اعلام برنامه کلی زمان بندی کنفرانس بین المللی وب پژوهی

  به اطلاع می رساند که برنامه زمانبندی کلی کنفرانس از سوی دبیرخانه کنفرانس وب پژوهی اعلام شد. برای مطالعه برنامه زمان بندی به بخش برنامه در یک نگاه مراجعه نمایید.

  • ۱۳۹۴/ فروردين/ ۱۹
 • اعلام زمان بندی کارگاه های آموزشی کنفرانس وب پژوهی

  اعلام زمان بندی کارگاه های آموزشی کنفرانس وب پژوهی

  به اطلاع می رساند که زمان بندی کارگاه های آموزشی کنفرانس بین المللی وب پژوهی اعلام شده است. برای کسب اطلاع از زمان کارگاه ها به بخش کارگاه های آموزشی مراجعه کنید.

  • ۱۳۹۴/ فروردين/ ۱۷
 • اطلاعیه مهم در مورد پرداخت هزینه های کنفرانس

  اطلاعیه مهم در مورد پرداخت هزینه های کنفرانس

  به اطلاع پژوهشگران محترم می رساند همان طور که در سایت کنفرانس اعلام شده بود هزینه ثبت نام در کنفرانس از 15 فروردین افزایش می یابد، ولی به علت تعطیلات سال نو و درخواست شرکت کنندگان تا 21 فروردین ماه 94 پرداخت هزینه ها به همان شکل عادی خواهد بود و افزایشی در مبلغ آن صورت نخواهد گرفت.

  لازم به ذکر است افرادی که مقاله آنها مورد پذیرش قرار گرفته است نهایتاً بایستی تا 16 فروردین ماه ثبت نام خود را انجام داده باشند. افرادی که هزینه را پرداخت نکرده اند مقاله آنها در کتابچه کنفرانس چاپ نخواهد شد.

  • ۱۳۹۴/ فروردين/ ۱۶
 • نشست ويژه نكات مهم در پذيرش مقالات ISI توسط سر دبير مجلات Elsevier

  نشست ويژه نكات مهم در پذيرش مقالات ISI توسط سر دبير مجلات Elsevier
  همانطور كه در وب سايت كنفرانس اعلام شده است پروفسور استفان استب و فابيو كريستاني كه هر دو از سردبيران دو مجله معروف Elsevier هستند به عنوان سخنرانان كليدي ميهمان كنفرانس هستند. علاوه بر سخنراني تخصصي كه توسط اين دو پروفسور مشهور علوم كامپيوتر ارائه خواهد شد با توجه به اينكه هر دو سردبير دو مجله معروف Elsevier  هستند مقرر شده است نشست ويژه اي به همراه پرسش و پاسخ تحت عنوان "نكات كليدي در پذيرش مقالات ISI با ضريب نفوذ بالا " توسط اين دو ميهمان ارجمند برگزار شود. شركت در اين نشست براي كليه افرادي كه در كنفرانس ثبت نام مي كنند مجاني است و تسهيلاتي نيز براي شركت ساير دانشجويان و علاقه مندان در نظر گرفته خواهد شد.زمانبندي نشست و سخنراني ها متعاقبا اعلام خواهد شد.
  • ۱۳۹۴/ فروردين/ ۲
 • قالب ارائه شفاهی و پوستر

  قالب ارائه شفاهی و پوستر

  به اطلاع کلیه پژوهشگرانی که مقالات آنها به صورت شفاهی و یا پوستر در کنفرانس بین المللی وب پژوهی مورد پذیرش قرار گرفته شده است می رساند که قالب ارائه شفاهی و پوستر در بخش نویسندگان/قالب ارائه شفاهی و پوستر قرار داده شده است. پژوهشگران محترم بایستی با توجه به فرمت ارائه شده برای مقالات (شفاهی/پوستر) تا تاریخ 15 فروردین ماه 94 فایل های خود را بر اساس فرمت مذکور آماده و به ایمیل کنفرانس به آدرس icwr@usc.ac.ir ارسال نمایند. مواردی که نیاز به اصلاحات داشته باشند بایستی تا 16 فرودین ماه 94 اصلاح و به ایمیل کنفرانس ارسال شوند.

  • ۱۳۹۳/ اسفند/ ۲۹

درباره کنفرانس

اولین کنفرانس بین المللی وب پژوهی توسط دانشگاه علم و فرهنگ وابسته به جهاد دانشگاهی در اواخر فروردین 94 در تهران برگزار می شود. کنفرانس بین المللی وب پژوهی می کوشد تا  پژوهشگران، دانشجویان، اساتید و متخصصین در زمینه های علوم کامپوتر، فناوری اطلاعات، کتابخانه و ارتباطات را  گرد هم آورده،  دستاوردهای پژوهشگران و صاحب نظران  در حوزه های وب، اطلاعات و زیرمجموعه آنها را ارائه نماید.

 

اهمیت برگزاری کنفرانس بین المللی وب پژوهی:

◄ اهمیت موضوع  وب و اینکه تاکنون هیچ کنفرانس بین المللی به شکل سالیانه با تمرکز در زمینه وب در کشور برگزار نشده است.

◄وب یک موضوع بین رشته ای و یا چند رشته ای است که می تواند مخاطبین گسترده ای را از رشته­ های مختلف جذب نماید.

◄برگزار کننده اصلی این کنفرانس، دانشگاه علم و فرهنگ به عنوان قطب آموزش عالی جهاددانشگاهی است.  جهاد دانشگاهی، به عنوان یکی از مهمترین و معتبرترین نهادهای پژوهشی و آموزشی در کشور شناخته شده است و امتحان خود را پس داده است.

◄بر خلاف برخی از کنفرانس هایی که بصورت کلیشه ای در کشور برگزار می شود، با توجه به اینکه ماموریت جهاد دانشگاهی انجام کارهای کیفی است، در اجرای این کنفرانس نیز سعی بر رعایت استانداردهای بین المللی می باشد. در این رابطه فرآیند پذیرش مقالات بصورت ساختمند انجام شده و ابزارهای الکترونیکی و هوشمند جهت ارتقاء کیفی مقالات  به کار گرفته خواهد شد.

◄با توجه به سابقه جهاد دانشگاهی در نشر و معتبر بودن نشریات وابسته، مقالات منتخب در مجلات مربوطه چهاد دانشگاهی چاپ خواهند شد. از طرف دیگر دانشگاه علم و فرهنگ بنا به راه اندازی یک مجله علمی- پژوهشی در همین زمینه است و در کنار آن، با یک مجله معتبر بین المللی برای چاپ مقالات منتخب توافق شده است.همچنین نمایه های مهم بین المللی برای کل مقالات پذیرش شده اخذ می شود.

محورهای کنفرانس:

ارزیابی کیفیت وب
اقتصاد اینترنتی و مدل های کسب و کار
امنیت و حریم خصوصی در وب
بازیابی وب و تحلیل محتوا
تحلیل رفتاری و شخصی سازی
تحلیل محیط های مجازی و شبکه های اجتماعی
تعامل انسان و رایانه
جامعه شناسی و اخلاقیات وب
رایانش وب در کاربردهای همراه
رسانه و ارتباط شناسی وب
سکوها و ابزارهای نرم افزاری وب
سکوهای رایانش توزیعی، انبوه، ابری
وب معنایی
وب کاوی

محور های کنفرانس

محورهای زیر تا این لحظه برای کنفرانس در نظر گرفته شده است و بنا به پیشنهاد متخصصین محترم در حوزه وب می توان محورهای دیگری نیز به کنفرانس اضافه کرد:

ارزیابی کیفیت وب

اقتصاد اینترنتی و مدل های کسب و کار

امنیت و حریم خصوصی در وب

بازیابی وب و تحلیل محتوا

تحلیل رفتاری و شخصی سازی

تحلیل محیط های مجازی و شبکه های اجتماعی

تعامل انسان و رایانه

جامعه شناسی و اخلاقیات وب

رایانش وب در کاربردهای همراه

رسانه و ارتباط شناسی وب

سکوها و ابزارهای نرم افزاری وب

سکوهای رایانش توزیعی، انبوه، ابری

وب معنایی

وب کاوی

تاریخ های مهم کنفرانس

                              

عنوان تاریخ 
آخرین مهلت ارسال مقاله ها 3 بهمن 1393
24 بهمن 1393
1 اسفند 1393
اعلام نتایج داوری مقاله ها 22 اسفند 1393
آخرین مهلت ارسال نسخه نهایی مقاله های پذیرفته شده 26 اسفند 1393
 آخرین مهلت ثبت نام 15 فروردین 1394
زمان برگزاری کنفرانس 26 و 27 فروردین 1394

 

 

 

حامیان