ICWR07-08

توسعه اپلیکیشن های تحت وب روی موبایل(Progressive Web Apps)

کد کارگاه: ICWR07-08

زمان: چهارشنبه 30 فروردین 96 ساعت 16:30  الی 18:30

مکان: تهران

حیطه موضوع: موبایل تحت وب

ارائه دهندگان: حمید فرجی - دانشگاه علم و فرهنگ

خلاصه کارگاه آموزشی:

اینک با همه گیر شدن دستگاه های همراه و اینترنت پر سرعت، نیاز به دسترس بودن همیشگی برنامه های تحت وب و Mobile Web ها بیشتر حس میشود. اما در دسترس بودن پایان کار نیست، باید کاربران مجاب کرد تا برنامه مارا برای کاربرد های وسیع تری در آن حوزه انتخاب کنند. در این کارگاه با روش های جدید تر وب مدرن برای ایجاد برنامه های تحت وب کارا تر، در دسترس تر و پویاتر آشنا میشویم همچنین سعی میکنیم برنامه های تحت وب را به برنامه های Native نزدیک تر کنیم. در این کارگاه با معرفی Progressive Web Apps شکاف بین برنامه های تحت وب را از بین میبریم و برنامه های تحت وب را قابل نصب، شبیه برنامه های Native و همچنین نزدیک تر به Core سیستم میکنیم.

در این کارگاه با API های مدرن برای دسترسی به قابلیت های سخت افزاری ارائه میشود این قابلیت ها در محیط وب استفاده می شوند و این قابلیت های برنامه های تحت وب چند برابر می کند از این قابلیت ها میتوان به Bluetooth , viration , ambient light , camera and media device و... اشاره کرد.

همچنین گذاری به WoT یا Web Of Things میشود و Web Open Platform را به IoT نزدیک تر میکنیم.

اهمیت کارگاه آموزشی:

آینده برنامه های تحت وب به این سو است و اهمیت این کارگاه را میتوان به عقب نماندن از تکنولوژی های جدید برای غنی تر کردن برنامه های تحت وب اشاره کرد.

 اهداف کارگاه آموزشی:

توانای توسعه برنامه های مدرن تحت وب

آشنایی با مفاهیم اصلی موجود در Mobile Web

آشنایی با PWA apps

آشنایی با Modern Web Api

آشنایی با WoT