اطلاعيه در مورد نحوه برگزاري ششمين كنفرانس بين المللي وب پژوهي

مشروح خبر :

از 6 سال گذشته، به عادت بهار در اردیبهشت ماه و به بهانه کنفرانس وب پژوهی در دانشگاه علم و فرهنگ مفتخر به میزبانی میهمانانی بودیم که از دل مسائل سخت و دشوار دنیای پیچیده علوم مرتبط با وب، امید و راه حل‌های پرباری از تلاش‌های خود را به علاقمندان ارائه می‌نمودند. اما نیک می‌دانیم که تداوم سلامتی محققان و علاقمندان از بزرگترین اهداف گردهمایی است تا لبخند شادی بر لب پدران و مادران این سرزمین ارمغانی برای امید کودکان به روشنی آینده باشد. بدون شک، هر گونه تصمیم‌گیری در نحوه برگزاری کنفرانس در این هنگامه ساده نیست، اما پس از چندین جلسه مجازی و تلفنی در بین کمیته علمی و کمیته راهبردي نسبت به بررسی گزینه‌های مختلف، تصميم هاي زير اتخاذ شد:

١-تاريخ برگزاري كنفرانس پنجشنبه ٢٢ خرداد ٩٩ در نظر گرفته شده است. با توجه به اينكه ستاد ملي كرونا و وزارت علوم مرتب در حال تغيير برنامه ها اعم از تقويم سال تحصيلي يا زمان برگزاري كنكور و غيره هستند چنانچه مشكل يا تداخلي به وجود آيد كه مانع از برگزاري كنفرانس گردد، تصميم مقتضي اتخاذ شده و اطلاع رساني خواهد شد.
 ٢- با توجه به اينكه بحران كرونا ممكن است طولاني باشد و امكان برگزاري كنفرانس به شكل فيزيكي فراهم نباشد، مقرر شد با رعايت تمام استانداردهاي كيفي كنفرانس به صورت مجازي برگزار شود.   
 ٣-مجموعه مقالات همزمان با روز برگزاري كنفرانس در اختيار شركت كنندگان قرار خواهد گرفت و روش هايي جهت دسترسي الكترونيكي به مقالات فراهم خواهد شد.
 ٤- جهت تسريع در فرآيند نمايه سازي، لازم است نويسندگان مقالات انگليسي كليه  دستورالعمل ها براي آماده سازي مقالات جهت نمايه شدن در پايگاه IEEE Xplore را تا قبل از كنفرانس اجرا نمايند. اين دستورالعمل ها به تدريج اعلام مي شود.
 ٥- با توجه به برگزاري كنفرانس به شكل مجازي، شكل ارائه ها و محتواها متناسب با فضاي كنفرانس مجازي خواهد بود. در اين خصوص دستوالعمل هاي لازم به نويسندگان ابلاغ خواهد شد.

جزئیات در مورد نحوه برگزاري كنفرانس، از طریق وب سایت رسمی کنفرانس و کانال‌های اجتماعی به اطلاع نویسندگان، محققان و علاقمندان خواهد رسید.

دبيرخانه كنفرانس بين المللي وب پژوهي